Belvedere – luksus produkowany w Polsce

Belvedere – luksus produkowany w Polsce

Belvedere Vodka to polski towar, który może pochwalić się światową sławą w kategorii luksusowych produktów alkoholowych.

Produkowana przez Polmos Żyrardów Sp. z o.o. wódka Belvedere, została wprowadzona na rynek amerykański w 1996 roku i tym samym zapoczątkowała kategorię wódek luksusowych na świecie. Na butelce widnieje zarys pałacu Belweder – siedziby głowy państwa polskiego na przestrzeni lat. Niezmienna od lat szata graficzna opakowania świadczy o przywiązaniu marki do polskich korzeni.

Na wyjątkowość marki Belvedere składa się umiejętnie dobrany surowiec, czyli starannie wyselekcjowane żyto z mazowieckich upraw, a także unikalny proces produkcyjny oparty na czterokrotnej destylacji.

Wódka Belvedere jest lokowana w 24. części serii filmów o Jamesie Bondzie – Spectre. Na tę okazję przygotowano spot, w którym główną rolę gra aktorka Stephanie Sigman wcielająca się w filmie w jedną z kobiet Bonda.

Według firmy konsultingowej American Brandstand zajmującej się badaniem pozycjonowania marek, Belvedere zajmuje 24 miejsce na liście najczęściej pojawiających się brandów w utworach muzycznych. W swoich piosenkach wspomina o nim słynny raper Jay-Z czy raperka Missy Elliot. Zamiłowania do drinków z wódką Belvedere nie kryją również znani aktorzy w tym George Clooney i Jude Law. Marka Belvedere należy do koncernu Louis Vuitton Moët Hennessy, największego na świecie producenta dóbr luksusowych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.