Co ustalić zanim rozpocznie się współpracę z influencerem?

Co ustalić zanim rozpocznie się współpracę z influencerem?

Badania z 2015 roku wykazały, że każdy dolar wydany na współpracę z influencerem zwraca się w kwocie 6,85 dolarów, co jest doskonałym zwrotem z inwestycji. Warto zatem dowiedzieć się jak rozpocząć wspólne działania marketingowe z właściwą osobą, biorąc pod uwagę komplet istotnych czynników. Dzięki temu każda wydana na ten element strategii marki złotówka zostanie wykorzystana maksymalnie efektywnie.

Ustal cel. Co chcesz osiągnąć? Wyższą sprzedaż nowego produktu? Wzrost świadomości marki? Nie zapomnij o określeniu wskaźników sukcesu, każdy cel powinien być mierzalny.

Zastanów się w jaki sposób osiągniesz ten cel. Jeśli chcesz zwiększyć świadomość marki, zastanów się nad rozdaniem prezentów lub nagród za pośrednictwem influencera. Do wzrostu sprzedaży przyczyni się program afiliacyjny i recenzje.

Stwórz zapytanie. E-mail do influencera powinien określać powody współpracy, zasady według których miałaby ona się odbywać i działania podejmowane przez obie strony przy zakończeniu współpracy. Powinien być zwięzły, konkretny, ale też zwykle dość osobisty, chyba że mamy do czynienia z ludźmi ze świata biznesu.

Jakie jest Wasze zdanie o tego typu inicjatywach marketingowych? Spotkaliście się z nimi, podobały Wam się?

Comment ( 1 )

  1. ReplyMarta
    Od razu przychodzi mi do głowy współpraca banku Millenium z Radkiem Kotarskim i mi osobiście podobają się te kampanie reklamowe ;)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.