Jak skutecznie działać na Instagramie?

Jak skutecznie działać na Instagramie?

W ciągu kilku ostatnich lat Internet stał się podstawowym narzędziem kreowania wizerunku marki. Oferuje wiele narzędzi do skutecznego tworzenia, a także wpływania na jej rozpoznawalność w sieci i poza nią. Wśród nich jest również Instagram, fotograficzny portal społecznościowy, który stał się popularną platformą do budowania świadomości marki i rozpoznawalności marki.
Analizując działania firm, stworzyliśmy listę 5 wskazówek, dzięki którym  wirtualny marketing na Instagramie będzie skuteczniejszy.

 

 1. Zdjęcia – publikowane treści muszą być dopracowane i dobrej jakości. W masie fotografii i grafik wrzucanych na Instagram trzeba w jakiś sposób przykuwać uwagę.
 2. Strategia – działania na portalu nie mogą być przypadkowe. Przed założeniem konta warto zastanowić się nad jego nazwą i stworzyć najlepszy przepis na prowadzenie profilu, który będzie współgrał z marką i jej filozofią.
 3. Hasztagi – nie da się ukryć, że o skuteczności zdjęć w dużej mierze przesądzają odpowiednio dobrane hasztagi. W zależności od tego, do jakiego odbiorcy i w jakim celu chcemy dotrzeć, warto sprawdzić najchętniej wyszukiwane przez użytkowników frazy, a potem umieszczać je pod swoimi zdjęciami.
 4. Reklama – możliwość wykupienia reklamy to stosunkowo nowa i bardzo skuteczna usługa oferowana przez Instagram. Pozwala dotrzeć do dedykowanej grupy użytkowników i zachęcić ich do zapoznania się z marką.
 5. Taguj – czyli oznaczaj partnerów Twojej marki. Pozwoli to na zwiększenie popularności i jednoczesnego zainteresowania potencjalnych konsumentów.

Comments ( 2 )

 1. ReplyTamara95
  A jest jakas opcja zabezpieczenia się przed kradnięciem zdjęć? Stale mi kradną zdjęcia :(
 2. ReplyTati
  Instagram jest super, co ciekawe traktuje go troche jako sklep, pełno tam handlarzy tanią i ładną chińczyzną, ciuszków nigdy za wiele ^^.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.